FFashion X ONE - Poradnik o modzie
Sukienka w pracy - jaką założyć, jakie stylizacje są modne?
5 lipca 2018
Ubiór odgrywa ogromna rolę zarówno w życiu codziennym jak i w pracy. “To jak Cię widzą, tak Cię piszą” to powiedzenie, które nie wzięło się znikąd. Czy tego chcemy czy nie, oceniamy ludzi po tym jak wyglądają, a nasz wygląd świadczy o nas bardziej niż nam się wydaje. Ubiór może więc budzić zaufanie i podziw, ale nieodpowiednio użyty może nawet przysporzyć wrogów, a przynajmniej wrogich spojrzeń.
Kobiety mają szczególny problem z wyborem odpowiedniej garderoby, gdyż łatwiej jest im przekroczyć granicę formalnego dress codu. Nie pomagają też same kobiety, które często do biura przychodzą jak na imprezę (panowie robią oczywiście to samo, jednak z jakiegoś powodu łatwiej uchodzi im to na sucho). Jaskrawe sukienki, odsłonięte dekolty czy mini sukienki to jedne z wielu nietrafionych pomysłów na ubiór do pracy. Najbardziej problematyczny wydają się być sukienki - jakie więc zakładać do pracy, by wyglądać kobieco, a jednocześnie formalnie?
Sukienka do biura - jaki model, jaki krój?
Sukienka biurowa przede wszystkim nie powinna popadać w skrajności, zwłaszcza w kwestii długości. Nie powinna być ani za krótka, ani za długa, gdyż jeden z tych wariantów jest za mało, a drugi za bardzo formalny. Najbezpieczniej (a przy okazji bardzo stylowo!) będzie postawić na długość do kolan. Oczywiście mini sukienki odpadają przede wszystkim.
Trochę więcej można pozwolić sobie w kwestii długości rękawków. W zależności od pory roku można pozwolić sobie na coraz więcej, bo trudno przecież oczekiwać zakrytych ramion aż do dłoni kiedy na zewnątrz panuje 20 stopni. Ramiączka także mogą być trafionym pomysłem, jednak mowa tu przede wszystkich o grubszych, a nie koronkowych, halkowych. Te ostatnie zostaw na inne okazje. :)
Krój sukienki do pracy - wyzwanie przed każdą z nas
Moda stawia sprawę jasno - najmodniejsze sukienki do pracy to te, które przylegają do ciała.Z jednej strony są formalne, a z drugiej świetnie podkreślają sylwetkę, są bardzo kobiece. Świetną możliwością są także sukienki-tulipany, podkreślające talię, zwłaszcza w połączeniu z paskiem.
Najważniejsze jednak jest dostosowanie kroju do własnej figury. Jeśli ciasna, podłużna sukienka nie jest dla Ciebie - nie bój się wybrać taką, która mniej przylega. Chociaż bufiaste sukienki nie są ostatnim krzykiem mody, to jeśli czujesz się w nich lepiej - właśnie w nich przychodź do pracy.
Czasami kobiety chcą też… ukryć swoje walory. Luźniejsze kroje również w tym pomogą, dlatego nie bójmy sięgać po nie jeśli mamy na to ochotę!
Kolorystyka sukienki do pracy - czy problematyczna?
Kolory, zwłaszcza w pracy, mogą odgrywać ważną rolę, np. na spotkaniach biznesowych. Czerwień może złościć i budzić agresję, a błękitny z kolei uspokaja i budzi zaufanie. W codziennej pracy można pozwolić sobie na więcej, jednak formalne spotkania wymagają formalnych kolorów. Granat, grafik, biel, beż, czy uniwersalna i zawsze aktualna czerń, z pewnością sprawdzą się lepiej niż najładniejsze, ale jaskrawe i krzykliwe, pastelowe kolory.
Jeśli chodzi zaś o codzienność, to sukienki do pracy dają duże pole do manewru. WIosną i latem możemy spokojnie szukać wiosennych i letnich kolorów. takich jak zieleń, pomarańcz, żółty, niebieski… Na pewno można pozwolić sobie także na bardziej odważne wzornictwo.
Powyższe kolory zimą mogą jednak budzić złe skojarzenia, dlatego warto szukać raczej kolorów stonowanych, takich jak biel, szarość, niebieski.
Na co zwracać szczególną uwagę?
Sukienka do pracy może być modna, jednak przede wszystkim powinna spełniać swoją rolę, czyli być elegancka (oczywiście na miarę potrzeb zawodowych). Może podkreślać atuty kobiety i uwydatniać jej wdzięk, jednak nie powinna wyzywać czy być wulgarna.
Dobrze jest też zwrócić uwagę na materiał sukienki do pracy. Bawełna i wszystkie wyroby pochodne świetnie się sprawdzą, bo nie będzie się gnieść, a do tego świetnie przepuszczają powietrze. Syntetyczne sukienki mogą wyglądać ładnie, jednak będą bardzo niepraktyczne i może nam być w nich gorąco.
Komentarze